KLUB SPORTOWY

W naszej stadninie od 2000 r. działa sportowy klub jeździecki Stary Młyn, w barwach, którego startowało dwóch zawodników Michał i Adam Kaźmierczak. Główną konkurencją, w której startowali były skoki.  Michał zdobył 2 medale na Mistrzostwach Polski Kuców i Małych Koni w WKKW, w tym jeden złoty. Michał zaczął startować mając 9 lat na kucach. W wieku 16 lat przesiadł się na duże konie, a kuce „odziedziczył” jego młodszy brat Adam.

Obydwaj zawodnicy osiągnęli w młodości spore sukcesy. I tak:

  • w Mistrzostwach Polski Kuców i Małych Koni 5 medali (2 złote i 3 brązowe),
  • w Pucharach Polski Kuców i Małych Koni 7 medali (2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe),
  • w Mistrzostwach Małopolski na kucach i dużych koniach 9 medali (4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe).

W roku 1998 Michał wygrał również ranking ogólnopolski kuców, natomiast Adam wielokrotnie zajmował czołowe lokaty w rankingach i pucharach Małopolski, a w zeszłym roku wygrał Puchar Bockmanna.

Adam startował również na dwóch kucach grupy D wyhodowanych w naszej stadninie: Pendżegul i Roksie Stary Młyn. Ten rok był bardzo udanym dla Adama, ponieważ po kilku dobrych startach za granicą, Adam zakwalifikował się do Mistrzostw Europy. Po bardzo dobrym przejeździe w konkursie kwalifikacyjnym (4 pkt) dostał się do finału.

Natomiast Michał po przejściu z kucy na duże konie sukcesy odnosił na koniu Parasat (również wyhodowanym w naszej stadninie). Między innymi zajmował czołowe lokaty na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych (1, 2 podczas CSN, 7 podczas CSI Poznań) oraz zakwalifikował się do Halowego Pucharu Polski w kategorii wiekowej młody jeździec. Michał startował również w późniejszych latach na 3 koniach: Sekret, Prekrasna i Rolando.

Obecnie Michał startuje w barwach klubu jeździeckiego RC Riding Center Sosnowice, natomiast Adam w barwach LKJ Ochaby. 

 

KONTAKT

ul. Zielona Dolina 15
32-091 Wilczkowice

dcg@starymlyn.com.pl

tel. +48 797 122 148  (Jazda konna)

tel. + 48 509 187 187 (Agroturystyka)